امین عکس
 

بازدید سید مرتضی حسینی از دفتر خبرگزاری مهر قزوین

 

گزارش تصویری/ بازدید نماینده مردم قزوین از دفتر خبرگزاری مهر  در قزوین(خبرگزاری مهر)

عصر شنبه حجت الاسلام مرتضی حسینی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن حضور در خبرگزاری مهر استان قزوین از خدمات این رسانه تقدیر کرد.

ادامه گزارش خبری، تصویری در خبرگزاری مهر (اینجا)


 

درج شده توسط امين رحماني در یکشنبه پانزدهم مرداد ۱۳۹۱ ساعت 14:47 موضوع خبر | لینک ثابت


احترام نظامی برای شاه خراسان

هوالعزیز

 

باز هم روایت تلخی از انتشار یک عکس بدون نام عکاس

 

من مهدی طاهری هستم.
دوربین عکاسی ام را که در دست می گیرم لحظه شمار زندگی ام به کار می افتد.
گاهی عکسی می گیرم و گاهی بنا بر آنچه در روال طبیعت جاری است به لطف اساتید عکاسی جامعه هنری ایران، نگاهم در جشنواره ای مورد قبول اهل دانش و تجربه قرار می گیرد.
از درخشش این نگاه، خدا را شاکرم ولی درد درخشش این موفقیت ها گاهی وصف ناپذیر است...
... صبح روز 18 تیرماه سال جاری با پیامكی که از طرف یكی از دوستان به من رسید: ایمیل شخصی ام را چك كردم!
ایمیل حاوی صفحه ای از یکی از پایگاه های اطلاع رسانی بود .
صفحه ای حاوی یكی از عكس های اینجانب که با عنوان " احترام نظامی برای شاه خراسان " منتشر شده بود. آن هم بدون نام عکاس و هیچ اطلاعات دیگری!

باز هم روایت تلخی از انتشار یک عکس بدون نام عکاس

از آنجایی كه این عکس توفیق حضور در فهرست عكس های برگزیده سومین جشنواره ملی عكس مشهد با دبیری: کیارنگ علایی و مدیریت اجرایی: سیدمجتبی خاتمی و داوری: افشین شاهرودی، سیفالله صمدیان، مسعود زندهروح کرمانی، مسعود توجهی، کریم متقی، ساسان فهیمی، محمد ادیبی و همچنین جشنواره عكس رضوی با داوری: دكتر رضا برجی، جاسم غضبانپور، سیدعباس میرهاشمی، احمد ناطقی و جواد بهمنش را داشت به ذهنم رسید که شاید دبیرخانه این جشنواره ها ...
صبح روز بعد - 19 تیرماه - طبق برنامه هر روزه چند پایگاه اطلاع رسانی و خبری را باز كردم تا در جریان آخرین اخبار جامعه باشم كه متوجه شدم چندین پایگاه اطلاع رسانی دیگر هم اقدام به انتشار با عنوان عکس و بی نام عکاس كردند.
با جستجویی آنی بر اساس عنوان عکس " احترام نظامی برای شاه خراسان" متوجه شدم این خطا گریبان گیر بسیاری از سایت ها و وبلاگ ها و ... هم شده است.
در این میان تماسی با یكی از اعضای دبیرخانه جشنواره ها داشتم و متوجه شدم كه عكس بدون هیچ اجازه و هماهنگی از سایت جشنواره برداشته شده (شما بخوانید به سرقت رفته) و منتشر شده است.
نكته شایان توجه اینجا است که با وجود نمایش این عکس همراه با نام عکاس و عنوان عکس در سایت های جشنواره، در هیچكدام از پایگاه های منتشر کننده نامی از عكاس برده نشده است.
وقتی پاسخ صریح و شفاف مسئولین جشنواره ها را گرفتم اولین کاری که کردم تماس با آقای س . ن مدیر مسئول پایگاه اطلاع رسانی فردا نیوز از جمله نخستین منتشرکنندگان این اقدام شدم تا از جناب ایشان جریان رو جویا باشم كه در كمال ناباوری با جملات توهین آمیز و بی ادبانه این مسئول فرهنگی راس نشین!!! مواجه شدم.
ابتدا متهم به این شدم كه چرا اصلا تماس گرفتم! بعد بدون اینکه بشنوند من جویای چه هستم، گفتند: وقتی قانون كپی رایت در كشور ما اجرا نمی شود شما دنبال چی می گردی؟! و در ادامه بی وقفه یک نفس ادامه دادند که: اصلا برای چی یقه من را گرفتی؟ برو ببین چه کسی عكست را دزدیده و ... !
در ادامه هم تمام دلتنگی ها و مرارت های ناشی از سختی کار فرهنگی را با ادبیاتی در شان خود متبلور کردند که: ما هم عكس رو از فلان سایت برداشتیم و كار كردیم و به شما هم هیچ ربطی نداره!
البته در طی مسیر این تجربه تلخ، نتایج شیرینی هم برای من در پی خلق پرسش هایی ایجاد شد. پرسش هایی که نمی دانم چرا هیچ پاسخ دهنده ای ندارد. نه وزیری! نه دبیری! نه مسئولی! نه مدیری! نه داوری! نه سایتی! نه هیچ عنوان دیگری! به راستی! من که از جناب این آقا بابت خطای شان درخواست وجه نقد و حقوق مادی و ... نکردم، پس چرا این قدر فشار روانی سنگینی را ایشان به واسطه ی هر معلولی به علت تبدیل می کنند برای نشنیدن و پاسخ دادن؟
من فقط پرسیدم که این عکس را همکاران رسانه ای شما از کدام سایت... ولی متاسفانه! با طرح این پرسش حتی یك جمله مودبانه را هم در مسیر این پاسخ، تجربه نكردم.

حالا در طی این مسیر پرسش های شیرینی به جان و دل می آیند که شاید طرح این پرسش ها بتواند چراغی فرا روی دیگران قرار دهد که خاطره ی امروز من، تجربه ی فردای ایشان باشد.
* با وجود زحماتی که مسئولین دبیرخانه ها و جشنواره های عکاسی در مسیر سخت و صعب یک روال حرفه ای می کشند چرا خطایی می تواند تا به این قدر ناجوانمردانه! زحمت همه را به زیر سوال ببرد؟
* نقش آنانی که دم از حقوق معنوی اثر می زنند در این میان کجا است؟
* تاثیر همایش ها و سمینارها و سخنرانی هاو ... های مرتبط با این موضوع چقدر مفید و نافذ بوده است؟
*به راستی! چرا برگزارکنندگان این جشنواره ها با همکاری سایر دبیرخانه های فعال و جاری دیگر که به انتخاب داورانشان این عکس را برگزیدند با بیانیه ای و یا با حداقل رفتاری مستقل و فراگیر، چنین حرکت هایی مضموم را تقبیح و محکوم نمی کنند؟
* مستقل از عناوین جشنواره های ذکر شده، اگر دبیری، مدیری و مسئولی در جشنواره ای راه به جایی نمی برند چرا اساتید عکاسی ما که نقش داوری را در جای جای جشنواره های سراسری برعهده دارند، نسبت به این خدشه ها آرام اند؟ این آرامش برای اهل نظر و جوانان کمی تعجب برانگیز نیست؟
* مگر نه این است که هنرمند پیش قراول و چشم بینای جامعه است؟ اگر چنین است پس چرا وظیفه همه و همه فقط مصلحت اندیشی و بی اعتنایی شده است و در نهایت سکوت و دیگر هیچ! پس در فضایی اینچنین چرا عکاسی و انجمن و فعالیت و جشنواره و رقابت و مشارکت و ... ؟
*گاهی بدک نیست در این مسیر نگاهی به بیگانگان بیاندازیم. بیگانگانی که هیچ آیه ای از کتاب خدا و کلام بزرگان دین را در پیشانی سایت هایشان حک نکردند و دین ندارند – اگر چه آزاده هم نیستند - و با هزار ترفند سعی در جلب استعدادها و نمایش آنچه می خواهند دارند ولی لااقل اینقدر گستاخانه حریم ادب را مورد تجاوز قرار نمی دهند که به عکاس بگویند: به تو هیچ مربوط نیست!! این را از نوع رفتارشان در جلب و جذب استعداد جوانان این خاک در جشنواره های خارجی می توان به وضوح دریافت.
*دبیران و مدیران مسئول و متعهد جشنواره های عکاسی تا کجا مسئول اند و به واقع از کجا می توانند پاسخگوی این گونه خطاها باشند؟
*نقش و وظیفه ی انجمن های عکاسی، نشریات چاپی و سایت های اطلاع رسانی و مدعی حمایت از حقوق عکاسان در این میان از کجا تا کجا است؟
*راستی! به همین میزان که در نشر یک موهبت الهی که به لطف امیر مهربان خطه خراسان - روزی نگاه یک عکاس شد - سریع هستیم، تا به کجا در رشد ارزش های انسانی یا اسلامی در درون مان به عنوان یک مسئول فرهنگی تعمق و تامل داریم؟
* آیا – مستقل از محتوای ایدئولوژیک پایگاه های منتشرکننده و عکس – باور و دانش اینکه هر عکس یک عکاس دارد فراتر از توان نوشیدن یک لیوان آب خوردن است؟
* به همین میزان که در نشر اشتباه یک اثر موفق، کوشا هستیم آیا در انتشار دفاعیه و متن درد و دل گونه ی عکاس هم دغدغه ای داریم؟ آیا این هم مستند قانونی و ماده و تبصره و شکایت و وکالت می خواهد؟
* قانون حمایت از حقوق مولفان و مصنفان و هنرمندان مصوب 11 دی ماه سال 1348 که هنوز در محاکم قضایی ما معتبر و رایج است، چرا تا به این اندازه مهجور و غریب و عاجز مانده است؟
*آیا اکنون من عکاس، تنها خاسر و زیان دیده این اتفاق هستم و یا خسارت حقیقی از آن جامعه عکاسی ما است که اینقدر یتیم است که در اینگونه موارد هم که مستندات، به شفافی و وضوح حکایت از تضییع حق یک جزء همچون: مهدی طاهری دارد، باز هم هیچ اتفاق همگرایی در پس این تجربه تلخ نمی افتد. آیا امثال طاهری ها دستشان به هیچ کجا! بند نیست؟
* و بسیار آیاها و چراهایی که بماند برای امام غریب و نازنینی که امیر شهر مشهد است و این موفقیت و کسب تجربه هایی اینچنین ارزشمند و " احلا من العسل " را از عنایت حضرت ایشان دارم.
امام رئوفی که بر همه ی آنچه در درون دارم و در برون بگذشت واقف اند که حقیر با وجود بداخلاقی ها و بی اخلاقی های برخی مدعیان فرهنگ و رسانه و تعهد و تقوی و هنر و پیشرفت و ... بسیار خوشحال و شاکرم كه تعداد زیادی از هموطنان مشتاقم این عكس را از راهی که این مدعیان نابخرد برگزیدند، دیده اند ولی! حیف ...
ناز و نوش نگاه پر مهرشان.

مهدی طاهری

.......................................................................................................................

هر روز که می گذرد بر تعداد علاقه مندان به عکاسی و تعدد شاترهایی که به ثبت می رسند بیشتر می شود و به موازات ارتقای این کمیت به ظاهر قرار نیست که ماجرای استفاده از عکس عکاسان همراه با نام عکاس و ... در فضاهای مطبوعات چاپی و سایبری به سروسامانی منطقی دست یابد.
متن رسیده به دفتر پایگاه عکس چیلیک روایت دیگری از این اتفاق تلخ است که هراز چندگاهی جامعه عکاسی با تکرار آن آشنا است. تکراری که متاسفانه! هرباره بیش از دفعات پیش بی اعتنایی همگان را درپی داشته و گویی این تکرار تلخ دارد به یک عادت بدل می شود.
همکاران این رسانه امیدوارند تا با انتشار این متن، مراتب رضایت خاطر نگارنده را به دست آورده و سایر مخاطبین و نام برده شدگان در متن نیز در صورت ارایه توضیحی می توانند کلام خود را در اختیار قرار دهند.
باشد تا پاسخی از سر منطق و انصاف بتواند گوشه ای از این تلخی را به شیرینی نتیجه فراگیر و رضایت عمومی بدل نماید.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

رونوشت به:
* دفتر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
* دبیرخانه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی
* دبیرخانه نظارت بر مطبوعات داخلی
* سرویس فرهنگی، تجسمی خبرگزاری های: ایرنا، فارس، ایسنا، برنا، ایلنا، شبستان، خبرآنلاین
* معاونت رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
* دفتر نشریه ماهنامه عکس، دوربین عکاسی، تندیس، عکاسی خلاق، حرفه هنرمند، منشور.
* دبیرخانه جشنواره ملی عکس مشهد
* دبیرخانه جشنواره عکس رضوی
* دفتر نشریات الکترونیکی فعال عکاسی همچون: دوربین، زوم، عکاسی، پایگاه عکس چیلیک، شهریارفتو، آذفتو، عکس آنلاین
* دفتر مدیریت موزه عکسخانه شهر
* دفتر انجمن عکاسان ایران
* دفتر انجمن عکاسان مطبوعاتی ایران
* دفتر انجمن عکاسان میراث فرهنگی
* دفتر انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس
* دفتر انجمن عکاسان شهریار
* دفتر خانه عکاسان حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی
* تمامی فتوبلاگ ها و وبلاگ های مرتبط با عکس و عکاسی

 

منبع: پایگاه عکس چیلیک


 

درج شده توسط امين رحماني در چهارشنبه بیست و یکم تیر ۱۳۹۱ ساعت 18:30 موضوع خبر | لینک ثابت


بهارستان

گزارش تصویری/ صحن علنی مجلس شورای اسلامی

 

صحن علنی مجلس شورای اسلامی/عکس: امین رحمانی

صحن علنی مجلس شورای اسلامی/عکس: امین رحمانی

صحن علنی مجلس شورای اسلامی/عکس: امین رحمانی

صحن علنی مجلس شورای اسلامی/عکس: امین رحمانی

صحن علنی مجلس شورای اسلامی/عکس: امین رحمانی

صحن علنی مجلس شورای اسلامی/عکس: امین رحمانی 

صحن علنی مجلس شورای اسلامی/عکس: امین رحمانی

صحن علنی مجلس شورای اسلامی/عکس: امین رحمانی

صحن علنی مجلس شورای اسلامی/عکس: امین رحمانی

صحن علنی مجلس شورای اسلامی/عکس: امین رحمانی

صحن علنی مجلس شورای اسلامی/عکس: امین رحمانی

صحن علنی مجلس شورای اسلامی/عکس: امین رحمانی

صحن علنی مجلس شورای اسلامی/عکس: امین رحمانی

صحن علنی مجلس شورای اسلامی/عکس: امین رحمانی 

صحن علنی مجلس شورای اسلامی/عکس: امین رحمانی

صحن علنی مجلس شورای اسلامی/عکس: امین رحمانی

صحن علنی مجلس شورای اسلامی/عکس: امین رحمانی

صحن علنی مجلس شورای اسلامی/عکس: امین رحمانی

صحن علنی مجلس شورای اسلامی/عکس: امین رحمانی

صحن علنی مجلس شورای اسلامی/عکس: امین رحمانی

صحن علنی مجلس شورای اسلامی/عکس: امین رحمانی

صحن علنی مجلس شورای اسلامی/عکس: امین رحمانی

صحن علنی مجلس شورای اسلامی/عکس: امین رحمانی

صحن علنی مجلس شورای اسلامی/عکس: امین رحمانی

صحن علنی مجلس شورای اسلامی/عکس: امین رحمانی


برچسب‌ها: صحن علنی مجلس شورای اسلامی


 

درج شده توسط امين رحماني در جمعه هشتم اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت 22:34 موضوع متفرقه | لینک ثابت


عکاسان خبری

 

"عکاسان خبری استان در سالی که گذشت"

امسال هم مثل سال گذشته آخرین پست وبلاگم را اختصاص میدم به تعدادی از عکاسان خبری استان قزوین.سعی ام بر این بوده که بهترین عکسها را انتخاب کنم و از دوستانی که (در عکسها نیستند) عذر خواهی میکنم چون ممکن است به علت فراموشی از قلم جا انداخته باشم و یا اینکه توفیق زیارات آنها را از نزدیک نداشته ام.

با آرزوی سالی پربار همراه با موفقیت

 علی صفری

علی صفری/برنا

عرفان کوچاری

عرفان کوچاری/شبستان

میثم ملکی قزوینی

میثم ملکی قزوینی/فارس

سینا شیری

سینا شیری/گتی‌ ایمیجز

عرفان دادخواه

عرفان دادخواه/فارس

مهدی معتمد

مهدی معتمد/ایلنا

حمیده شفیعی ها

حمیده شفیعی ها/مهر

حسین عبادی

حسین عبادی/نشریه رایحه مهر

 امین رحمانی

و من، امین رحمانی/مهر

...........................................................

ببینید تعدادی از فیگور های عکاسان

عکاسان خبری استان قزوین-عکس: امین رحمانی

عکاسان خبری استان قزوین-عکس: امین رحمانی

عکاسان خبری استان قزوین-عکس: امین رحمانی

عکاسان خبری استان قزوین-عکس: امین رحمانی

عکاسان خبری استان قزوین-عکس: امین رحمانی

عکاسان خبری استان قزوین-عکس: میثم ملکی قزوینی

 


برچسب‌ها: عکاسان خبری استان قزوین


 

درج شده توسط امين رحماني در یکشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۰ ساعت 16:58 موضوع متفرقه | لینک ثابت


جوان امروزی!

تو این چند روز گذشته کمی کسالت دارم امیدوارم که زود سر حال بیام

چند تا گزارش تصویری توپ آماده دارم چون تعداد عکسهاش زیاده گذاشتم بعد از اینکه خوب شدم

این پست را هم به علت اینکه یه دونه عکس بود  و هم یادآور خاطره خوبی برام بوده گذاشتم

 

تا فراموش نکردم،بگم یه وقت فکر بد به سرتون نزنه فکر کنید که این پسرا از بالای دیوار ... ،نه!

 اینها از دوستان و برو بچه های خوب و با صفای من هستند،( من گفتم برن بالا)

photo: amin rahmani


 

درج شده توسط امين رحماني در شنبه پانزدهم مرداد ۱۳۹۰ ساعت 18:0 موضوع متفرقه | لینک ثابت


غارهای ایران

عکسهای غار "قلعه کرد" از توابع شهر آبگرم در سایت غارهای ایران

 اعزام با گروه اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان قزین 

مهر ماه ۱۳۸۹

http://www.irancaves.com/fa/reportdetail.aspx?ID=41

http://www.irancaves.com/

http://www.aminaks.com/post-102.aspx

با تشکر از آقای امین نیا


 

درج شده توسط امين رحماني در سه شنبه ششم اردیبهشت ۱۳۹۰ ساعت 17:21 موضوع متفرقه | لینک ثابت


اخراجی ها 3 (داستان ادامه دارد)

منبع: http://moje4om.blogfa.com/post-44.aspx


 

درج شده توسط امين رحماني در دوشنبه بیست و دوم فروردین ۱۳۹۰ ساعت 13:57 موضوع متفرقه | لینک ثابت


HAPPY valntine's DAY


 

درج شده توسط امين رحماني در دوشنبه بیست و پنجم بهمن ۱۳۸۹ ساعت 1:20 موضوع متفرقه | لینک ثابت


مراسم افتتاحيه اولين نمايشگاه عكس تجسم بصيرت (گزارش تصويري)

مراسم افتتاحيه نخستين نمايشگاه عكس تجسم بصيرت با حضور وزير ارشاد آقاي حسيني

مكان:فرهنگسراي نياوران

زمان:پنج شنبه نهم دي ماه ۱۳۸۹

آقاي تدين دبير نخستين نمايشگاه عكس تجسم بصيرت بودند

 كه بنده افتخار شاگردي ايشان را داشتم  

جشنواره عكس تجسم بصيرت

.................................................................................

جشنواره عكس تجسم بصيرت 2

.........................................................................

وزير ارشاد در افتتاح نمايشگاه عكس تجسم بصيرت

..............................................................................

تنديس اولين نمايشگاه عكس تجسم بصيرت

..................................................................................

وزير ارشاد درافتتاحيه نمايشگاه عكس تجسم بصيرت

..........................................................................................

 افتتاحيه نمايشگاه عكس تجسم بصيرت

...........................................................................................

مراسم افتتاحيه اولين نمايشگاه عكس تجسم بصيرت

............................................................................................

مراسم افتتاحيه اولين نمايشگاه عكس تجسم بصيرت

........................................................................................

مراسم افتتاحيه اولين نمايشگاه عكس تجسم بصيرت

................................................................................................

آقاي تدين دبير نمايشگاه و مديرآموزشگاه دارالفنون

.......................................................................................

تقدير از برگزيدگان در مراسم نخستين نمايشگاه عكس تجسم بصيرت

.........................................................................................

تقدير از برگزيدگان در مراسم نخستين نمايشگاه عكس تجسم بصيرت

.........................................................................................

تدين دبير جشنواره-حسيني وزير ارشاد-شاه آبادي معاون هنري

.........................................................................................

در حاشيه افتتاح نمايشگاه عكس تجسم بصيرت

..........................................................................................

 افتتاح نمايشگاه عكس تجسم بصيرت

...........................................................................................

در حاشيه افتتاح نمايشگاه عكس تجسم بصيرت

........................................................................................

 افتتاحيه نمايشگاه عكس تجسم بصيرت با حضور وزير ارشاد

...........................................................................................

يادداشت وزير ارشاد در نمايشگاه عكس تجسم بصيرت

........................................................................................

يادداشت وزير ارشاد در نمايشگاه عكس تجسم بصيرت

لينك عكسهاي ديگر عكاسان در خبرگزاري فارس

لينك عكسهاي ديگر عكاسان در خبرگزاري ايرنا

لينك عكسهاي ديگر عكاسان در مجله تصويري باشگاه خبرنگاران 


 

درج شده توسط امين رحماني در شنبه یازدهم دی ۱۳۸۹ ساعت 21:2 موضوع مراسم | لینک ثابت


برگزیده عکس آذر ماه

عکاس: حمیده شفیعی ها

برترین عکس آذر ماه


 

درج شده توسط امين رحماني در دوشنبه ششم دی ۱۳۸۹ ساعت 17:16 موضوع هنر | لینک ثابت


دیدار با پیشکسوتان کشتی تاکستان (گزارش تصویری)

دیدار مربیان و هیات کشتی شهرستان تاکستان با کشتی گیران قدیمی و پیشکسوت

این شهر که در بستر بیماری هستند.

 عمل این غزیزان جای تقدیر و تشکرد دارد. 

بیایید همه ما از ورزشکاران شهر خودمان یادی بکنیم و دل آنها را شاد کنیم.

جهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-ديدرا با پيشكسوتان كشتي تاكستان

...........................................................

جهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-ديدرا با پيشكسوتان كشتي تاكستان

.............................................................

جهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-ديدرا با پيشكسوتان كشتي تاكستانجهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-ديدرا با پيشكسوتان كشتي تاكستانجهت ديدن تصوير بزرگتر كليك كنيد-ديدرا با پيشكسوتان كشتي تاكستان


 

درج شده توسط امين رحماني در سه شنبه بیست و سوم آذر ۱۳۸۹ ساعت 18:13 موضوع مستند | لینک ثابت


فیلم های موجود در نمایش خانگی

اسامي فيلمهاي موجود در نمايش خانگي(ويدئو كلوپ) نیمه اول مهر ۸۹

ايراني:

پوپك و مش ماشا ا...

سلام بر عشق

پيشواز نوروز(تاتر كمدي)

چهره به چهره

قلب يخي 8

سريال قهوه تلخ 2 و 3

خارجي:

فرار از قانون

خنجرهاي دوقلو

كودك خارج از خانه

مشت عقاب

سگ هاي فضانورد

سگ هاي بي دندون

مردي به نام ايپ 2

ماشين پرنده

همسايه جاسوس

ارباب دزدان

مرد گرگ نما

لوك خوش شانس

سريال 24 -8

سريال جريكو-5 و 6

هندي:

من و تو

 خوشبختي تصادفی


 

درج شده توسط امين رحماني در سه شنبه بیستم مهر ۱۳۸۹ ساعت 16:48 موضوع متفرقه | لینک ثابت


به ياد هشت سال دفاع مقدس

دفاع مقدس

..........................................................................

هفته دفاع مقدس

...................................................................

هشت سال جنگ تحميلي

...............................................................

جنگ تحميلي

.............................................................


 

درج شده توسط امين رحماني در دوشنبه دوازدهم مهر ۱۳۸۹ ساعت 18:45 موضوع متفرقه | لینک ثابت


بیت المال...

بدون شرح...

امين رحماني


 

درج شده توسط امين رحماني در شنبه سوم مهر ۱۳۸۹ ساعت 18:21 موضوع مستند | لینک ثابت


بهترین عکس ماه

بهترین عکس ماه از نگاه امین عکس در شهر خوشه های زرین

هر ماه امین عکس بهترین عکس را از  وبلاگ های استان قزوین که در زمینه عکاسی فعالیت دارند

 را در هر موضوعی انتخاب می کند.

amin aks


 

درج شده توسط امين رحماني در چهارشنبه سی و یکم شهریور ۱۳۸۹ ساعت 18:52 موضوع هنر | لینک ثابت


در دلی با مخاطب

 

درد دلی با مخاطب؛ عکس تلخ


از بهترین ساعت های زندگی عکس می اندازیم از لحظات خوش ، مهمانی ها، از بهترین کسانی که دوستشان داریم، همه شان را در یک آلبوم جمع می کنیم و خاطره یمان را مرور می کنیم . چقدر پیر شدی ؟ چقدر اون موقع ها زشت بودم ؟ و همه این ها مرور خاطرات است .
هیچ کس بهتر از عکس راست نمی گوید و هزار بار هم اگر دورشان بیندازی باز به تو راست می گویند ، که تو همینی ، دیگران هم تو را این طوری می بینند و از خودت تصویری که دوست داری نساز .
وقتی به عدسی دوربین نگاه می کنی ،عکاس به تو تشر می زند که بخند ، اخم نکن و تو می خندی و وقتی به آلبوم نگاه می کنی همه می خندند و چه خانواده خوشبختی !
هیچ کس از صحنه اعدام عکس نمی اندازد که داخل آلبوم بگذارد و هیچ کس دوست ندارد عکس جنازه پدرش را داخل آلبوم ببیند . در عکس های خانوادگی همه می خندند و همه دوست دارند زیبایی خود را یادگاری نگه دارند و تصویر گویای همه راز ها ست؛ کافی است خیره شویم .
زمان زیادی از ورود دوربین به ایران نمی گذرد . شاه قاجار ، از میان همه هوسها تصمیم می گیرد ، دوربین را وارد ایران کند تا بهتر بتوانداز ظلمش خاطره به یادگار بگذارد.ازآن روز زمانی نمی گذرد؛ ولی دوربین ها چه پیشرفتی کرده اند! دیگر نیازی نیست استاد باشی تا عکس خوب بگیری، کافی است
پول داشته باشی تا یک دوربین مجهز تهیه کنی ؛ولی این کافی نیست .پشت این استاد زدایی هنوز
یک چیزباقی مانده و آن خلاقیت است که با پول خریدنی نیست . نوآوری ، عکسی که بتوان بر آن مدتها تمرکز کرد ولذت برد .
شاید اگر بگوییم هنر به نام استان قزوین بعد از خطاطی ، عکاسی است ،ادعا نکرده باشم ؛هنری که هنوز بر سر هنر بودنش خیلی ها تفاهم ندارند .این دیار با تمام بافت سنتی اش مروج هنر عکاسی است . حتما می پرسید چه ربطی به بافت سنتی دارد؟ هنر مدرن بهتر بگویم عکاسی مدرن نیازمند فضای باز برای بیان است . به قول کاوه بغدادچی :عکاسی مدرن یعنی داشتن نگاه آنارشیستی که با راست گرایی جور در نمی آید . یک عکاس نیاز دارد دردها و رنج ها را منعکس کند و بعد از نمایششان آزادی داشته باشد .

عکاسی یکی نوع گفتگو است؛ گفتگوی نمادین، گفتگویی که راوی کنار می نشیند تا شنونده هر چه دلش می خواهد بگوید؛ البته به شرط آن که بتواند حرف بزند و تمامی اینها نیازمند درک متقابل و بالا رفتن درجه تحمل یکدیگر است .
ولی چه بسا همین محدودیت ها ، خلاقیت به وجود آورده است . نبود امکانی برای رک و راست حرف زدن، آنها را به راهی کشانده که سخت حرف می زنند اما زیبا. شاید این سرزمین محدود، آنها را واداشته که بهتر حرف بزنند .
سینا شیری ، علی صفری ، محمد خیرخواه ، کاوه بغدادچی ، امیر لشگری نمونه های بهترین های این دیار هستند . کسانی که پس از رشد خود رهسپار پایتخت شدند . چرا که آنجا به هنرشان توجه می کنند و قدر هنرشان را بهتر می دانند . فقط کافی است اسم کاوه بغدادچی را جستجو کرد ،انباشتی از خبر بر سرت سرازیر می شود از جایزه پی درپی از سراسر دنیا و این بار هم مدال طلای فیاپ .گاهی وقت ها با خودم فکر می کنم چرا دیگران بهتر از ما قدرمان را می دانند و بهتر می شناسنمان و می شناسندمان ؛ ولی ما خودمان در همین نزدیکی کنار هم دیگر از حال هم دیگر خبر نداریم. منظورم این نیست که شجره نامه هم همدیگر را نمی دانیم و از حوادث خانوادگی هم بی خبریم، منظورم این است چرا از پیشرفت های یکدیگر بی خبریم؟
سینا شیری را از نزدیک می شناسم . وقتی عکاس هایش را برای اولین بار در خبرگزاری برنا دیدیم، هم خوشحال شدم هم ناراحت. با خودم گفتم این همان سینای خودمان است که برای ایسنا عکس می گرفت ؟ بله او هم رهسپار پایتخت شد که این بار حرف هایش را از زاویه دوربین از مناظر تهران برایمان واگویه کند .
یا علی صفری که قدر لنز دوربین با پاهایش برابری می کرد و امروز کاندید برای یک جشنواره آمریکای شده است . از محمد خیرخواه نمی گویم چرا وصف آوازش از همه طنین تر است .
آن سالهای دور در نشریه نامه وقتی به عکس های امیر لشگری نگاه می کردم،شک نداشتم از بهترین عکاسان قزوین می شود؛ ولی شاید این رسم این شهر است که یکی از مدیریت روابط عمومی سر در می آورد و آن دیگری از تهران نمی خواستم شرح هرکدامشان را اینجا بیاورم که اینکار زمان می طلبد و جایی در ستون دردل با شما ندارد . فقط می خواستم بدانم چرا هنرمندانمان را از قزوین پر می دهیم ؟ چرا فضایی برای رشد عکاسانمان ایجاد نمی کنیم ؟ چرا این همه خلاقیت را یک باره به تهرانی ها پاس می دهیم ؟ چرا از کاوه بغدادچی که به قولی دوستی، کاوه گلستان این شهر است، تقدیر نمی کنیم ؟ و چرا عادت کرده ایم سیاست را همه جا به ناف هنر ببیندیم ؟ چرا ؟ شاید ما هم نمی خواهیم عکس های تلخی در آلبومان داشته باشیم .        
                                                                                                  به نقل از:حدیث نیوز
 
براستی در شهر ما هم همینگونه است
بیایید جوانان باهوش خودمان را دریابیم واز وجود آنها
 برای پیشرفت و آبادانی شهرمان استفاده کنیم.


 

درج شده توسط امين رحماني در سه شنبه سی ام شهریور ۱۳۸۹ ساعت 17:34 موضوع متفرقه | لینک ثابت


نمایشگاه اتومبیلهای اسپرت و قدیمی(گزارش تصویری)

عکسها از : آرش رحمانی

شما هم می تونید عکسهاتون را برام بفرستید تا در این وبلاگ درج کنم. 

نمایشگاه ماشینهای اسپرت

نمایشگاه ماشینهای اسپرت

نمایشگاه ماشینهای اسپرت

نمایشگاه ماشینهای اسپرت

نمایشگاه ماشینهای اسپرت

نمایشگاه ماشینهای اسپرت


 

درج شده توسط امين رحماني در شنبه بیست و هفتم شهریور ۱۳۸۹ ساعت 18:27 موضوع متفرقه | لینک ثابت


مجتمع میلاد در"خاک وخون"

مجتمع میلاد تاکستان

مجتمع میلاد تاکستان

مجتمع میلاد تاکستان

 


 

درج شده توسط امين رحماني در پنجشنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۸۹ ساعت 18:26 موضوع تاکستان | لینک ثابت


آموزشگاه سینمایی دارالفنون (فرهنگسرای رازی) |نه عکس|

زمان:تاریخ ۱۴/۴/۸۹ 

مکان: فرهنگسرای رازی،پارک رازی

 تمرین عکاسی درحضور اساتید عکاسی ازجمله آقای تدین

همانطور که قبلا اشاره کردم، قرار بود بنده طی دوره شش ماهه هنر عکاسی را

به طور حرفه ای یاد بگیرم،به دلایلی این آموزشگاه را انتخاب کردم.

الان سه ماه از این دوره گذشته و ما برای تمرین تکنیک های عکاسی به همراه

 اساتید دوره به این مکان زیبا امدیم و بنده لازم دیدم عکسهایی را برای علاقه مندان

در اینجا نمایش دهم.

 

هنرجویان

...........................................................

استاد تدین وهنرجویان

 

..................................................

خودم و هنرجویان

 

ادامه عکسها در ادامه مطلب...


ادامه عکسها

 

درج شده توسط امين رحماني در سه شنبه بیست و دوم تیر ۱۳۸۹ ساعت 13:32 موضوع متفرقه | لینک ثابت


خبرهایی از جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰

گزیده ای از خبرهای جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰

دو تیم منفور حاضر در رقابت های جام جهانی  اعلام شده اند:

بازیکنان منفور:

منفورترین مربیان:

و خبرهای دیگر جام جهانی در ادامه مطلب...


ادامه عکسها

 

درج شده توسط امين رحماني در شنبه پانزدهم خرداد ۱۳۸۹ ساعت 15:21 موضوع خبر | لینک ثابت


هفتمين جشنواره بين المللي هنر عكاسي وتصوير برداري(16 عكس)

هفتمين جشنواره بين المللي هنر عكاسي وتصوير برداري(D.I.F)

دوربينهاي ديجيتال وتجهيزات وابسته ۳۱/۱/۸۸ الي ۳/۲/۸۸ 

(تهران،مصلي امام خميني)

بنده براي ۲روز از نمايشگاه ديدن كردم و لذت بردم

دراين نمايشگاه جديدترين دوربينها ي عكاسي ديجيتال و تجهيزات جانبي

به نمايش گذاشته شده بود

در اين مكان كلاس هاي ارتقاع مهارت براي عكاسان گذاشنه شده بود

دبير آموزش آقاي تدين كارشناس ارشد اين رشته مي باشند

"كه قرار بنده در دوره اي ۵ ماهه تحت نظر ايشان واساتيد ديگر

(در آموزشگاه سينمايي دارالفنون) 

عكاسي را به طور كامل وحرفه اي آموزش ببينم"

تعدادي عكس براي كساني كه از نمايشگاه ديدن نكردن گرفتم

نمايشگاه امروز سوم ارديبهشت به كار خود پايان داد.

نمايشگاه تخصصي عكاسي D.I.F

............................................................

دوربين جديد سوني a380

.............................................................

جديدترين لنزهاي عكاسي حرفه اي

.............................................................

.........................................................

نمايي از برج ميلاد "هديه امين عكس"

برج ميلاد


ادامه عکسها

 

درج شده توسط امين رحماني در شنبه چهارم اردیبهشت ۱۳۸۹ ساعت 0:36 موضوع سفر | لینک ثابت


سال نو مبارک

"عیدیون مبارک گرده"

سال جدید خورشیدی را به تمام همشهری های عزیز تبریک می گویم

و امیدوارم سال خوب وخوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

منتظر ماباشید در سال جدید وعکسهای جدید


 

درج شده توسط امين رحماني در شنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۸۸ ساعت 15:18 موضوع متفرقه | لینک ثابت


نمایشگاه عجیب مبلمان

نمایشگاه عجیب مبلمان

 

........................................

مبل زیبا

.............................................

نمايشگاه مبل


 

درج شده توسط امين رحماني در یکشنبه بیست و پنجم مرداد ۱۳۸۸ ساعت 23:23 موضوع متفرقه | لینک ثابت


عجایب دنیا

سگ غول پيكر

.................................................

عجایب دنیا

...............................

دوقلوهای


 

درج شده توسط امين رحماني در جمعه دوم مرداد ۱۳۸۸ ساعت 23:49 موضوع متفرقه | لینک ثابت


مرسدس بنز سفارشی

شرکت مرسدس" مرسدس های" گران قیمت وسفارشی خود را

 برای مشتریهای پولدارخود آماده میکند

مرسدس بنز سفارشي


 

درج شده توسط امين رحماني در سه شنبه شانزدهم تیر ۱۳۸۸ ساعت 0:25 موضوع متفرقه | لینک ثابت


سگ و گربه

فرار گربه ازدست سگ!

سگ

گربه

 

 


 

درج شده توسط امين رحماني در یکشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۸۸ ساعت 19:25 موضوع متفرقه | لینک ثابت


موتورسیکلت های روز

تفاوت دو نسل از موتور سیکلت ها سوزوکی و یاماها

موتورهاي جديد

واقعا كه هر دو نسل محشرا "به نظر شما كدوم بهتره"

موتورسيكلت هاي ياماها وسوزوكي 200سي سي


 

درج شده توسط امين رحماني در یکشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۸۸ ساعت 18:49 موضوع متفرقه | لینک ثابت


زن بدون پا

 

زن بدون پازني كه بدون پا حركت مي كند

بقيه عكسها در ادامه مطلب..


ادامه عکسها

 

درج شده توسط امين رحماني در چهارشنبه سی ام بهمن ۱۳۸۷ ساعت 22:29 موضوع متفرقه | لینک ثابت